Reference

"Ivana je aktuálně mojí mentorkou v oblasti kariérního poradenství. S jejím způsobem práce jsem nadmíru spokojená. Schůzky probíhají profesionálně avšak s autentickým lidským rozměrem. Ivana je skvěle teoreticky i prakticky vybavena. Dokáže okamžitě reagovat na moje dotazy a přicházet s konkrétními odpověďmi. Ukazuje mi nové možnosti a perspektivy v oboru i v životě. Sdílí své zkušenosti, odkazuje na velmi užitečné materiály k nastudování či další podněty pro seberozvoj. Vědomosti a znalosti předává naprosto srozumitelně. Mám velké štěstí, že se mohu učit právě od ní. Je to velmi schopná a inspirativní žena."
Veronika Pelcrovákariérní poradce

“Kariérní poradenství pro mne bylo skvělou příležitostí se pobavit o mé budoucí kariéře a možnostech uplatnění v různých oborech s někým, kdo mě viděl nezaujatým a odborným pohledem. Paní Štěrbová byla milá a ochotná a pomohla mi si ujasnit, čemu bych se mohl v budoucnu věnovat a co pro to udělat. Oceňuji i možnost kontroly a doporučení ohledně životopisu.”
Jan, student University Karlovy

"Díky rozhovoru s paní Štěrbovou v rámci kariérního poradenství jsem si uvědomila, že moje utkvělá představa o změně pracovní oblasti v podobě práce na obchodní pozici třeba vůbec není tím správným směrem a že by mi více seděla pozice, kde bych mohla i nadále uplatňovat svou potřebu pomáhat lidem a být tak v souladu se svými hodnotami. Tím se mi podařilo překonat vnitřní rozpor a ulevilo se mi. Paní Štěrbovou doporučuji především pro její lidský přístup, empatii, schopnost naslouchat a poradit. Působila na mě jako důvěryhodný a zkušený profesionál s upřímným zájmem pomoci. Životopis mi dokázala bez přípravy zkontrolovat v průběhu našeho rozhovoru a citlivým způsobem mě upozornila na jeho slabé stránky a zároveň vyzdvihla ty silné. Určitě bych se na ni v případě potřeby ráda znovu obrátila :-)."
Lucie H., sociální pracovnice

"Chtěl bych Vám moc poděkovat za naši dnešní online konzultaci, která byla určená absolventům UK. Byla jste naslouchavá, empatická a dala jste mi spoustu zajímavých informací. Určitě doporučuji tuto konzultaci i dalším absolventům."
Michael, absolvent University Karlovy 

 

"První setkání s paní Štěrbovou před tři čtvrtě rokem mým životem pořádně otřáslo – v tom nejlepším slova smyslu! Nejen, že mi tahle sympatická fajn ženská pomohla pojmenovat, v čem jsem dobrá (což pro mne samotnou byla dost potíž), ale empaticky a pomocí chytře položených otázek pro mne odhalila směr, kterým se vydat. Když mi navíc pověděla, že by mi nejspíš vyhovovalo být na volné noze, málem to se mnou seklo – já a podnikat?!☺ Jak jsem se tehdy mýlila v pocitu, že to není možné.
Paní Štěrbová – sice se moje cesta možná v budoucnu stočí ještě malinko jinam, zato ale přesně vím, jak by vypadala, kdybych Vás nepotkala: Seděla bych den za dnem v korporátním open officu a čistě pro peníze dál dělala fádní práci, která neodpovídá mým zájmům ani potenciálu.
To, že jsem se odvážila vystoupit ze zajetých kolejí, je především Vaše zásluha. Dnes vnímám, že držím svůj život sama ve svých rukou a že mám na to se posunout dál. Děkuji i za nedávné opětovné setkání, kdy jsem si jen potřebovala trochu utřídit myšlenky. Nyní už vím, že když budu v budoucnu potřebovat nezaujatý názor nebo najít správný směr, nepotřebuji psychologa, ale mám rovnou volat Vás ☺"
Lucie Jandová, Relationship managerka, copywriterka
 

„Chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat za schůzku s Vámi. Jsem velice ráda, že existují takové činnosti, kterým se věnujete, mne to velmi pro začátek pomohlo i obohatilo a myslím, že nejsem jediná z okruhu ostatních zájemců, kterým jste pomohla ujasnit si myšlenky a směr. Získala jsem od Vás náhled užitečných rad i otázek.
Ještě jednou děkuji a samozřejmě nevylučuji, že se s Vámi opět setkám. Jsem ráda, že jste.“
 pí. Bakalářová, účetní OSVČ

"Na paní Štěrbovou jsem se obrátila s tím, že si hledám novou práci, ale nejsem si úplně jistá, jestli směr, kterým se ubírám, je pro mě ten pravý a chtěla jsem zjistit, zda bych třeba nebyla mnohem šťastnější v úplně jiném oboru.
Stačila pouhá 3 setkání, na kterých mě paní Štěrbová rozebrala tak, že jsem si uvědomila, co je pro mě důležité a rozhodující pro to, abych byla na daném místě spokojená. Začala jsem tedy hledat pracovní nabídky přímo u společností, jejichž produkt mě zajímá a našla jsem nabídku, která mě skutečně oslovila. Cíleně jsem šla za tím, co je mi blízké a místo jsem získala! :)
Během velmi krátké chvíle jsem tedy společně s paní Štěrbovou prošla cestou uvědomění si, jakým směrem mám cílit, až po získání práce, která mě, věřím, bude opravdu bavit. :-) A za to jí děkuji!"
Martina, marketingová specialistka
 

"Ještě jednou Vám chci moc poděkovat v nasměrování mého rozhodování. Na "pyramidách", které jsme spolu vytvořily bylo jasně vidět, že na podnikání, vzhledem ke své povaze, nejsem připravená. Krásně se mi s Vámi povídalo. Měla jsem k Vám naprostou důvěru, právě proto,  jak jste ke mě lidsky a přesto profesionálně přistupovala. Myslím, že závěr který jste navrhla je naprosto vyhovující pro mou životní situaci a povahu. Jistota zaměstnání  mi dá prostor pro získání sebevědomí  a na cestách do zaměstnání pak čas pro sebe a své zájmy.

Jsem ráda, že jsem se mohla s Vámi setkat a to přesně ve chvíli, kdy jsem to potřebovala. Zkušenost z koučingem je pro mě jednoznačně pozitivní a informace o nabité zkušenosti šířím ve svém okolí :-)."
Jitka Mullerová, administrátotka změn ve výstavbě, ŘSD ČR

"Ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za milé a přínosné setkání. Cítila jsem se s Vámi dobře a neměla jsem problém říkat i osobní negativní pocity. Když jsem si vybírala vhodného kouče, zaujalo mě Vaše motto: „Dokážeme všechno, co chceme!“.
Po naší schůzce se zdá vše jasné a mám pocit, že si vím rady. První cíl "říct si o práci" mám jasně stanovený a od něj se bude vyvíjet můj další postup i uvažování a rozhodování. Uvědomuji si, jak je to vše jednoduché. Důležité je taky pozitivní myšlení i celkový přístup a vhodné vyjadřování. Tak jak mluvíme a vyjadřujeme se, tak nás posuzují ostatní :-))". 
Irena Nebeská - referent živnostenského odboru

„Ivanu bych doporučil ke spolupráci především pro její skvělý přístup a zapálení pro to co dělá. Je optimistická, energická a velmi příjemně se s ní komunikuje. Koučink je velice osobní záležitost a mnozí k němu přistupují se skepsí. Ivana si vás dokáže naprosto získat už během první schůzky a pak rychle odhalíte její koučovací kvality a přínos pro váš osobní i pracovní život.“
Ing. Peter Matisko, Ph.D. — marketingový a podnikatelský poradce, lektor a mentor
 

"Dlouhodobě jsem se trápila se špatnými vztahy na pracovišti a trochu pokulhávající motivací u mých podřízených. Dostala jsem doporučení na Ivanu s tím, že podobné záležitostí umí řešit koučinkem. Nevěděla jsem pořádně co si pod tím mám představit, ale byla jsem velmi mile potěšená. Ivana se mnou celou situaci dopodrobna rozebrala z různých úhlů pohledu, kladla mi otázky, které mě nutily opravdu se zamyslet a přestat si cokoliv namlouvat. Nebylo to vždy příjemné, ale bylo to trefné. Na konci sezení jsme s Ivanou sestavily plán jednotlivých kroků, které musím udělat, abych dosáhla svého cíle. Nebylo to o radách, vlastně se mi najednou otevřely oči a přesně jsem věděla co chci udělat, abych dosáhla kýženého výsledku. Je toho dost a jde mi to pomaleji než jsem myslela. Nicméně teď už s klidným svědomým můžu říci, že pro zlepšení situace něco dělám. Přestala jsem se trápit tím, že stojím na místě, nic se neděje a nemám to pod kontrolou. Celá situace mi najednou dává smysl a vím, kde se právě nacházím. Ještě nemám hotovo, ale již nyní vidím obrovský posun. Vztahy na pracovišti se výrazně zlepšily a já se těším co příjde dál :-).

Jako koučku mohu Ivanu jen a jen doporučit. Krásně se s ní povídá (asi pro její lidský přístup, který je ale zároveň i profesionální a na úrovni). Až budu v budoucnu zase řešit nějaké manažerské trápení, zavolám Ivaně a rozeberu to s ní. Ušetří mi to spoustu ztraceného času a hlavně trápení."
Lída Horníková, majitelka Kavárny Maluj

Koučink s Ivanou Štěrbovou byl pro mne dalo by se říci, zlomovým zážitkem. Než jsem se s ní setkala, byla jsem k tomuto typu sebepoznání a rozvoje docela skeptická. Nicméně její profesionalita, ale na druhou stranu i velmi lidský přístup, mne přesvědčily, že i krátké setkání, když je vedeno systematicky, může nastartovat v životě podstatné změny. Uvědomila jsem si toho hodně, a ač jsem mnoho věcí předtím jaksi "tušila", tím, že jsem je musela vyslovit nahlas a dát do souvislostí, jsem si je ujasnila naplno a někdy to pro mne bylo i hodně překvapující. Nelze čekat, že kouč za nás vše udělá, naopak, pro mne bylo nejpodstatnější pochopení, že já jsem ta, která musí vše udělat, rozjet, naplánovat, rozhodnout se. Ale kouč je osoba, která Vás na této cestě má provázet a především Vám tuto cestu pomoci nalézt. A v případě Ivany musím říci, že v její osobě jsem získala opravdu skvělého průvodce a navigátora. Její služby mohu jen doporučit.
Kamila Pavlištová, realitní makléřka a podnikatelka
 
"Schůzka se uskutečnila v rámci projektu Mám v tom jasno!, který pomáhá návratu z rodičovské do práce. Díky přímo mířeným otázkám Ivany Štěrbové jsem si ujasnila to, co jsem ve skrytu duše už dávno věděla, tedy že si musím jít svou vlastní cestou. Že to musím aspoň zkusit a musím se řídit vlastním rozumem, ne tím, co by chtěli ostatní nebo co považují za rozumné. Možná to bylo trochu bolestivé, ale opravdu se mi otevřely oči. Nedlouho po naší schůzce jsem opravdu šla a živnostenský list si založila. Nebylo to nic složitého, jak jsem se obávala a doufám, že to zvládnu. Když se ukáže, že to nejde, budu to řešit až pak, kdoví kam mě tahle cesta zavede. Teď už v tom mám opravdu jasno."
Marie, návrat po RD na trh práce
 

S Ivanou jsme se sešly v rámci projektu „Týden podnikání“.
Už komunikace před samotným setkáním naznačovala, že půjde o příjemné dopoledne, což se posléze také potvrdilo. Na schůzku jsem přišla s hrubým nápadem a s tím, že si koučink prostě jenom vyzkouším. Nakonec jsem odcházela s pocitem, že koučování je vlastně fajn věc - zvlášť, když někdo ví jaké otázky pokládat a kam celé povídání směřovat. V závěru si člověk uvědomí, že tímto způsobem může předejít nečekaným překvapením a nejistým rozhodnutím při realizaci svých projektů. Ukázka koučinku mi tak přinesla nejen obecnou náklonnost k tomuto stylu práce s lidmi, ale také mě posunula v pohledu na kroky při dosahování toho, co chci.
Pavlína Bláhová, studentka 

S Ivankou jsem v rámci kariérního poradenství konzultovala motivační dopisy a životopisy (a to jak v ČJ tak i v AJ). Tato konzultace probíhala elektronicky a já velmi oceňuji, že vždy rychle reagovala, přinesla  nejen z pohledu personalisty mnoho nových nápadů a užitečných vychytávek. Ivance se podařilo vykouzlit zcela nové životopisy i motivační dopisy, které vypadají opravdu skvěle.Také jsem měla možnost vyzkoušet modelový přijímací pohovor.  Měla jsem a stále mám z naší schůzky radost a hlavně dobrý pocit. Šikovně pokládané otázky, dokonce jsme část spolu vedly i v AJ. A hlavně - dala mi zpětnou vazbu - co zlepšit, kde zapracovat atd. Ivanko, spolupracovalo se mi s Vámi výborně, děkuji Vám za Váš čas, ochotu a pomoc. A v budoucnu Vašich služeb určitě opět znovu využiji. A to velmi ráda, byla to opravdu intenzivní a příjemná spolupráce a ráda na ní vzpomínám. Přeji Vám, ať se daří!
Lenka P., návrat po RD na trh práce

"S paní Štěrbobou jsem se setkala v prámci projektu Káva s koučem. A bylo to skvělé rozhodnutí na toto setkání přijít. Paní Štěrbová se chová moc mile, přátelsky, jako by to byla Vaše kamrádka z dětství a zároveň je to velká profesionálka. Dokáže vysvětlit co on ní můžete očekávat a co ne. Otevřela mi oči a navedla mě na to co je pro mě aktuálně důležité. Správně se ptá a odpověď z Vás dostane :-) Mohu jen doporučit." 
Olga Kričková
 

"Už první hodina koučinku mi pomohla uvědomit si vlastní energetické zdroje a na druhé straně odliv energie, intenzitu těchto zdrojů, jejich vzájemný poměr a dlouhodobou nevyváženost zdrojů energie k energetickým výdejům. S pomocí skvělé koučky Ivany, která mne nenásilnou cestou velice jemně a mile prostřednictvím otázek vedla k nalezení nových možností v otázkách skloubení rodiny, práce a odpočinku, jsem si mohla utřídit myšlenky, vytyčit priority, vyhodnotit jejich váhu a naplánovat čas naplnění cíle. Navíc prostřednictvím Skype koučinku, který jsme vyzkoušely, jsem ušetřila čas na dojíždění i finance za hlídání dětí." 

Po sérii konzultací jsem obdržela e-mail:

"Chtěla bych Vám poděkovat za spolupráci, jak jste mne vedla, neboť díky našim konzultacím jsem ty překážky, které mě brzdily, objevila, uvědomila jsem si je a začala jsem s tím konečně něco dělat."
Pavlína Orlová, daňová poradkyně

"Ivana je kvalita a s lidmi to opravdu umí!!! Za prvé mě z úvahou vyslechla, postupně kladla přesně ty správné otázky, které mně nenásilně navedly k několika nečekaným objevům: ohledně mého profesního potenciálů, podceňovaných talentů a také – kariérních tuh, skrytých pod vrstvou nedůvěry . Na závěr, můj bohémsky mozek Ivanka dostala do stavu, ve kterým byl konečně schopny systematicky plánovat a strategicky myslet o mém projektu "Marta Restart". To, že je úžasný člověk a obdařená jemnou duší (a selským rozumem) krásná žena a máma dvou super děti.. to už asi vité! Zdravím pěkně a děkuji Ivano!!!"
Marta Hilgert, grafická designérka
 

"Na koučink s Ivanou jsem přicházela trochu skeptická a kladla jsem si otázku, zda mi něco takového může nějak pomoci. Odpověď je jednoznačná: MŮŽE. Nedostala jsem žádné zázračné rady, naopak. Musela jsem sama nahlas přemýšlet a tím si postupně vymezovat, co skutečně chci a jaké kroky musím podniknout k tomu, abych to získala. Zjistila jsem, že spousta mých „ale“ jsou pouhé výmluvy a že pokud chci skutečně něco změnit, musím se pro to rozhodnout a začít jednat."

Michaela T., koordinátorka eventů

"Koučování mi pomohlo vystoupit z každodenního koloběhu pracovních povinností a podívat se na svoji práci s nadhledem. Pojmenoval jsem si věci, které mě baví a věci, které bych chtěl změnit. Jinými slovy, pomohlo mi ujasnit, jestli mám zůstat v současné pracovní pozici nebo jestli mám hledat novou pracovní příležitost. Ze sezení jsem si odnesl jednoduchý akční plán s praktickými kroky, které směrovaly moji práci do stavu, který mě baví. A teď jsem ve své práci spokojenější :-)"
Tomáš Š., IT analytik

 

"Využít služby Ivany jsem se rozhodla v době, kdy jsem v sobě dusila pracovní problémy – cítila jsem se neuznaná a nespokojená. Ivana mne svými dobře kladenými dotazy dovedla k odpovědím, které jsem sice vůbec nečekala, ale konečně jsem si dokázala problémy pojmenovat pravým jménem a dospěla jsem k rozhodnutí, jak chci celou věc řešit. Svou referenci píši až s časovým odstupem a mohu potvrdit, že stále ještě z našeho příjemného posezení čerpám.
Ivanu mohu jenom doporučit."
Hana J., Manager oddělení, Unicredit Bank

"Díky koučinku u paní Ivany jsem zjistil, že život mám jen a jen ve svých rukou a že záleží na mých rozhodnutích, jak s ním naložím. Neočekávejte žádné rady, doporučení nebo pokyny co a jak máte dělat. Pomocí vhodně zvolených otázek Vám pomůže si utřídit co je a není pro Vás důležité a jakým směrem se máte vydat. Mě osobně nejvíce pomohlo, že jsme daný problém rozdělili na menší (stravitelnější) kousky a z nemožného se tak stalo možné. Sice náročné a dlouhodobé, ale přece jen možné. A to je nejdůležitější. Koučink tak mohu vřele doporučit všem, kteří se nemohou rozhodnou jak dál, nebo těm, kteří nevěří, že jejich sen je splnitelný."
Filip Rossler, pracovník letištního provozu

"Koučink s Ivanou všem velmi doporučuji! Při rozvíjení svého podnikání jsem měla klíčovou otázku ohledně jeho dalšího směřování, se kterou jsem si nevěděla rady. Koučink s Ivanou mi přinesl potřebný nadhled, umožnil mi vidět věci z nové a širší perspektivy. Díky technikám, které Ivana používala a správným otázkám jsem si sama jsem našla řešení a stanovila si cíle." 
Karolína R., podnikatelka

"Z počátku jsem byla ke koučinku skeptická, protože jsem pořádně nevěděla co to je. Ale prvotní obavy pod vedením Ivany Štěrbové byly pryč. Byla velmi empatická, milá a dokázala otevírat nenápadně moje uzavřené komnaty. Díky koučinku jsem si mnohé uvědomila: zjistila jsem, co je pro mne důležité a jakou cestou mám jít. Určitě si to ráda zopakuji a ostatním vřele doporučuji."
Kateřina Nechanická, HR Specialistka

"Koučink u Ivanky Štěrbové jsem absolvovala bez jakýchkoliv očekávání. Neměla jsem jasno ani v tom, zda budu řešit osobní či pracovní sféru. Několika chytře položenými otázkami mě koučka dostala do fáze, kdy jsem si uvědomila, jak spolu tyto dva okruhy souvisejí a probraly jsme dopodrobna můj pracovní život. Odcházela jsem s velmi příjemným pocitem, nabitá a plná energie a pracovního elánu. Ivanka pokládala otázky velmi trefně, nebála se jít až na dřeň a jádro problému jsme skutečně odhalily a našly řešení. Jako koučku můžu Ivu jen a jen doporučit."
Alenka Lopatová, podnikatelka
 

"Jsem ráda, že jsem využila Vašich služeb. Koučink s Vámi byl velice intenzivní zážitek. Donutila jste mne zamyslet se nad podstatou, jak to mám a jak co doopravdy chci. Dodnes z něj čerpám motivaci a odhodlání k uskutečňování svých cílů. "
Martina B., podnikatelka